Aktualności

BUDOWA 30 BUDYNKÓW MIESZKALNYCH JEDNORODZINNYCH W ZABUDOWIE BLIŹNIACZEJ I 2 BUDYNKÓW MIESZKLANYCH JEDNORODZINNYCH WOLNOSTOJĄCYCH PRZY UL. DOBROWOLSKIEGO W KRAKOWIE.

październik 2017

Rozpoczęto budowę osiedla domków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej przy ul. Dobrowolskiego w Krakowie. Budynki dwukondygnacyjne, niepodpiwniczone, zaprojektowano w technologii tradycyjnej; stropy żelbetowe monolityczne, ściany z pustaków ceramicznych, więźba dachowa drewniana. Generalnym projektantem obiektu jest krakowskie Biuro Doradczo Projektowe „ARCHIVISION” (www.archivision.com.pl).

BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY PRZY UL. KRÓLOWEJ JADWIGI W KRAKOWIE.

lipiec 2017

Ukończyliśmy projekt wykonawczy budynku handlowo usługowego przy ul. Królowej Jadwigi w Krakowie. Budynek całkowicie podpiwniczony w dwoma kondygnacjami nadziemnymi, o powierzchni całkowitej około 2 000 m2. Kondygnacja podziemna w formie monolitycznej szczelnej żelbetowej wanny zaprojektowana w Technologii Betonu Wodoszczelnego. Kondygnacje nadziemne o konstrukcji szkieletowej, ze stropami żelbetowymi monolitycznymi, ściany z pustaków ceramicznych. Od strony zachodniej w kondygnacji parteru i I piętra zaprojektowano tarasy o konstrukcji stalowej. Generalnym projektantem obiektu jest krakowska Pracownia Projektowa AT ARCHITEKCI.

BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY Z LOKALAMI HANDLOWO-USŁUGOWYMI W PARTERZE I Z WBUDOWANYM GARAŻEM PRZY UL. KIJOWSKIEJ W KRAKOWIE.

marzec 2017

Ukończyliśmy projekt wykonawczy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami handlowo-usługowymi w parterze i z wbudowanym garażem. Budynek pięciokondygnacyjny w zabudowie plombowej, usytuowany w pierzei ul. Kijowskiej w Krakowie o powierzchni całkowitej około 2 000 m2. Budynek o konstrukcji szkieletowej, żelbetowej monolitycznej. Autorem projektu w branży architektonicznej jest „Autorska Pracownia Architektury‘91” z Krakowa.

BUDYNEK MIESZKALNO-HOTELOWY Z GARAŻEM PODZIEMNYM PRZY UL. PRZEMIARKI W KRAKOWIE.

maj 2016

Na ukończeniu projekt budowlany budynku mieszkalno-hotelowego w Krakowie. Budynek z podziemnym garażem, powyżej 4 kondygnacje (łącznie z poddaszem użytkowym) o funkcji mieszkalno - hotelowej, Powierzchnia całkowita około 2 200 m2 . Kondygnacja podziemna w formie monolitycznej szczelnej żelbetowej wanny zaprojektowana w Technologii Betonu Wodoszczelnego, stropy żelbetowe monolityczne, ściany z pustaków ceramicznych.

Generalnym projektantem obiektu jest krakowskie Biuro Projektowe „ARCHIVISION” (www.archivision.com.pl).

BUDYNEK USŁUGOWO-MAGAZYNOWY Z BLACHARNIĄ I LAKIERNIĄ SAMOCHODOWĄ WRAZ Z CZĘŚCIĄ SOCJALNO-ADMINISTRACYJNĄ PRZY UL. STELMACHÓW W KRAKOWIE.

marzec 2016

Przystąpiliśmy do opracowania projektu budowlanego budynku usługowo-magazynowego z blacharnią i lakiernią samochodową wraz z częścią socjalno-administracyjną w Krakowie. Budynek o powierzchni zabudowy około 2 000 m2 i powierzchni całkowitej 4 500 m2. W części usługowo magazynowej dwukondygnacyjny z przyziemiem o konstrukcji żelbetowej i kondygnacji parteru o konstrukcji stalowej, w formie jednonawowej hali o rozpiętości około 30,0 m, a w części socjalno-administracyjnej budynek trzykondygnacyjny o konstrukcji stalowej.

Generalnym projektantem obiektu jest „Pracowania Architektury Ireneusz Piotrowski”.

BUDYEK MAGAZYNOWO-BIUROWY W NIEPOŁOMICACH

styczeń 2016

Został ukończony projekt budowlany budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Zdunów w Krakowie, a projekt wykonawczy jest na ukończeniu. Obecnie przystąpiliśmy do opracowania projektu budowlanego budynku magazynowo-biurowego w Niepołomicach, o powierzchni całkowitej około 1 000 m2. Budynek dwukondygnacyjny, ze stropami bezbelkowymi, o konstrukcji słupowo płytowej.

Generalnym projektantem obiektu jest krakowskie Biuro Projektowe „ARCHIVISION” - www.archivision.com.pl.

BUDYEK MIESZKALNY WIELORODZINNY PRZY UL. ZDUNÓW W KRAKOWIE

wrzesień 2015

Przystąpiliśmy do opracowania projektu budowlanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Krakowie przy ul. Zdunów, o powierzchni całkowitej około 6 000 m2. Budynek posiada od 6 do 8 kondygnacji nadziemnych oraz podziemny garaż. Konstrukcja nośna budynku szkieletowa monolityczna.

BUDYEK HANDLOWO USŁUGOWY W OPATOWIE

kwiecień 2015

W trakcie opracowania projekt budowlany budynku handlowo-usługowego w Opatowie, w województwie świętokrzyskim. Budynek dwukondygnacyjny, o konstrukcji szkieletowej monolitycznej, o powierzchni całkowitej około 1 500 m2. Podstawowy układ nośny budynku-słupowo-ryglowy.

Kładki pieszo-rowerowe z platformami widokowymi
oraz most techniczny w Sieradzu

marzec 2015

Na ukończeniu kolejne obiekty przez nas zaprojektowane. Tym razem są to dwie kładki pieszo-rowerowe z platformami widokowymi, most techniczny klasy A o rozpiętości 18 m oraz maszt powitalny. Inwestorem jest Gmina Miasta Sieradz. Zadaniem naszej firmy powierzonym przez Biuro Architektoniczne LIMBA było przygotowanie projektu budowlanego oraz wykonawczego. Prace projektowe miały miejsce na przełomie 2013-2014 r.

Kładki pieszo rowerowe o konstrukcji stalowej, o rozpiętości przęseł w osi łożysk do 24 m. Łożyska kładek i platform widokowych zaprojektowane indywidualnie. Platformy widokowe o konstrukcji stalowej. Most techniczny z belek strunobetonowych typu KUJAN NG.

Budynek biurowo-usługowy z parkingiem podziemnym w Balicach

marzec 2015

Obecnie na ukończeniu jest projekt budowlany budynku biurowo-usługowego o powierzchni całkowitej około 5 500 m2. Konstrukcję nośną budynku stanowi żelbetowy monolityczny szkielet w układzie słupowo-płytowym. Budynek trzykondygnacyjny z podziemnym garażem, posadowiono na monolitycznej płycie fundamentowej.

Generalnym projektantem obiektu jest krakowskie Biuro Doradczo Projektowe „ARCHIVISION” ( www.archivision.com.pl).

BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY PRZY UL. KASZTELAŃSKIEJ W KRAKOWIE

marzec 2015

Ukończono stan surowy otwarty budynku wielorodzinnego przy ul. Kasztelańskiej w Krakowie. Wewnątrz budynku trwają roboty wykończeniowe w zakresie instalacji. Budynek trzykondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony, ze względu na złe warunki gruntowe, posadowiony na wierconych studniach żelbetowych. W sąsiedztwie istniejących budynków zabezpieczenie wykopu zaprojektowano w formie palisady z pali wierconych. Zasadniczą konstrukcję nośną budynku stanowi żelbetowy monolityczny szkielet. Prace projektowe realizowano w latach 2012-2014.

Autorem projektu w branży architektonicznej jest „Autorska Pracownia Architektury‘91” z Krakowa.

BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY PRZY UL. MODRZEJEWSKIEJ W KRAKOWIE

marzec 2015

Dobiega końca opracowanie projektu wykonawczego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Modrzejewskiej w Krakowie o powierzchni całkowitej około 1 000 m2. Budynek czterokondygnacyjny o konstrukcji tradycyjnej posadowiony na ławach żelbetowych. Autorem projektu architektonicznego jest Autorskie Studio Architektoniczne „FASADA”.